Príjemné prekvapenie vďaka upratovacej firme. Prítlakové čistenie kobercov Bratislava

Čvn 29, 2017 by

Príjemné prekvapenie vďaka upratovacej firme. Prítlakové čistenie kobercov Bratislava

Zrejme máva pocit…

Chodíme s bratom obaja na výšku. Máme vlastne veľké šťastie, že školu máme priamo v meste a pritom bývame ešte s rodičmi. Nielenže naša rodina takto ušetrí nemalé peniaze za cestovanie, intráky, stravu a ďalšie náklady. Ale stále žijeme vedľa seba, čo je pre mňa, ako mladú ženu, nesmierne dôležité, a vlastne nenahraditeľné. Samozrejme, brat, ako mladícky rebel, to sem-tam vidí trochu inak. Zrejme máva pocit, že skutočná študentská sloboda je niečo celkom iné, ako to, čo dostáva a má v rodine. Navyše má zrejme nepríjemný pocit, že jeho najkrajšie roky študentského života mu neriadia iba rodičia, ale i ja jeho staršia sestra. Využije preto každú ponúknutú možnosť, aby si v tomto zmysle napravil chuť. Prítlakove čistenie kobercov Bratislava.

Je to sotva pár mesiacov, keď sa k niečomu podobnému opäť odhodlal. Rodičia odcestovali na druhý koniec republiky a my sme mali asi mesiac gazdovať doma sami. Pre nás nič nové, ani prekvapivé. Smola bola, že deň po odchode som musela kvôli škole odísť na pár dní i ja. Takže pre brata nastala vysnívaná chvíľa. Z jeho následného rozprávania som zhruba pochopila, že keď bol konečne domáci vzduch čistý, zvolal si obratom cool bytovú párty. Kde sa zrejme nasáčkoval nielen jeho neveľký ročník, ale snáď aj polovica našej ulice.

generálne čistenie kobercov     mechanicke čistenie kobercov Bratislava

Ženské oko vidí…

Môj návrat domov sa tak stal nemilým a trpkým precitnutím. Iste, braček a jeho hostia sa po akcii zrejme snažili vrátiť okolitým veciam a priestoru pôvodnú podobu. Ale občas len snaha nestačí a sily zákonite zlyhávajú. Použijem tú vetu, aj keď veľmi nerada. Ženské oko vidí aj to, čo mužské nikdy vidieť nebude, a najmä v domácnosti to platí dvojnásobne. Ak teda ponechám všetky tie bratove, väčšie a menšie bytové karamboly bokom. A budem sa tváriť uznanlivo, že sa jeho partia len dobre bavila. Koberce v predsieni, obývačke, a žiaľ i v spálni, svojim výzorom potvrdzovali pravý opak.

Čistenie kobercov Bratislava…

Niektoré fľaky pôvodcu zrejme ani nemali. Iné sa niekto pokúšal – celkom márne – vyčistiť. Veľká škvrna od červeného vína, takmer uprostred obývačky, ani komentár nepotrebovala. Brat sa síce tváril, že životu a rokom človek skrátka nerozkáže. Ale jeho odvaha mizla, s každou ďalšou minútou môjho mlčania. Chcelo to jednoducho profesionálnu a skúsenú upratovaciu firmu, ktorá ma zbaví nečakaného stresu a brata rizika maminho hrdelného trestu. Prekvapilo ma, že braček už prvé kroky podnikol, takže mi mlčky posunul kontakt na upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava. Jediné, čo ho pred objednávkou zastavilo je vraj to, že už nemá žiadne prachy. Takže keby som mu mohla helfnúť, ale všetko mi vráti, vážne. Povedzte, mala som na výber?

odstranenie škvrn a fl'aků z kobercov     hl'bkove čistenie kobercov

Po telefóne bol však dohovor s firmou vskutku plynulý a príjemný. Súhlasili aj s čo najskorším termínom, pretože jeden nikdy nevie a niektorý z rodičov sa moholo načakane objaviť. To by znamenalo – nielen pre brata – nepríjemné komplikácie. Ostávalo len pár dní tŕpnuť, čakať a pevne veriť, že sa všetko na dobré obráti. Našťastie, A SERVIS má presné hodinky a slušných zamestnancov, takže s úderom dohodnutej hodiny zazvonili pri dverách. Neviem, či to bola pre nich bežná samozrejmosť, ale obaja sa na nás usmievali a pôsobili veľmi uvoľnene.

Brat mi robil garde…

To vás poteší, najmä ak vstupuje do bytu cudzí človek. Brat mi robil garde, no z jeho výzoru bolo jasné, že má obavy podobne ako ja. Koberce totiž pre mamu predstavovali cennú pamiatku po jej jedinej tete, ktorá bola bezdetná a žila sama. Mama sa ňu starala do jej posledných dní, a tak sa tie originálne koberce dostali do našej domácnosti. Páni si so sebou priviezli aj výkonný a rešpekt vzbudujúci stroj. Takže nami dvoma pochodovala značná nervozita a obavy, či sa pri čistení týmto strojom koberce náhodou nepoškodia. Nabrala som odvahu a spýtala sa jedného z pracovníkov, čo môžeme čakať. Jeho slová nás výrazne upokojili. Hovoril krátko a jasne, že používajú tzv.strojovú metódu čistenia, ktorá je najlepšia na trhu. Koberce ošetria veľkým kartáčom, ktorý plochu dôkladne a krásne vyčistí, ale nepoškodí.

dezinfekčné čistenie kobercov     čistenie kobercov kotúčovým strojom

Celá plocha koberca je tak vyčistená do hĺbky štruktúry, veľmi šetrne, a zároveň precízne. Navyše sú koberce aj vydezinfikované, čo je veľké plus, najmä v rodinách s deťmi alebo domácimi mazlíčkami. No, bola som konečne v pohode. Lebo naozaj, ak by sa kobercom niečo stalo, mama by nás do hodiny vydedila a vysťahovala. Dvojica zamestnancov A SERVIS mala svoju profesiu v malíčku. Išli ako dobre naolejovaný stroj a nič nerobili navyše. Kde kartáč stroja nestačil, vzali do ruky kefu a miesto na koberci vyčistili klasicky. Navyše sa dvojica už na začiatku rozdelila a každý tak pracoval na svojom úseku. Nehrozili preto žiadne prestoje, zbytočné reči alebo zdržovanie.

V kútiku duše som verila…

Keby to neznelo trochu pateticky, tak by som povedala, že sa na to veľmi dobre pozeralo a ešte lepšie skončilo. Koberce akokeby znovu ožili. Farby, ornamenty, vlákna – to všetko sa naplno rozsvietilo a vyskočilo do priestoru. V kútiku duše som verila, že výsledok bude dobrý, ale aj slovo výborný sa mi odrazu zdalo skromné. Najdôležitejším faktom však bolo, že všetky pamiatky, fľaky a škvrny spojené s bratovou párty boli fuč. Brat sa na mňa – v dobrom rozmare – škeril od ucha k uchu, lebo jeho obavy sa stratili. Takže s mužmi z A SERVIS LIPKA si aj trochu žartoval. Mal na to fakt dobrý dôvod. Lebo po tej desivej škvrne od červeného vína, hroziacej z obývačky, už nebolo ani pamiatky.

Takže krátko a stručne. Výsledkom sme boli obaja viac ako nadšení a večer sme si narýchlo pripravili tajný scenár pre rodičov. Keďže čistota a krása kobercov sa ničím zakryť nedala. Dohodli sme sa, že išlo o naše spontánne rozhodnutie a chceli sme im po návrate domov urobiť skrátka radosť. Mama s otcom všetko prijali, obaja sa tešili, že majú takýchto potomkov a my s bratom, sme mali spoločné tajomstvo. Tušili sme však, že pravda raz vyjde na svetlo božie, ale už bez väčšieho rizika. Musím dodať, že bez pomoci firmy A SERVIS LIPKA, by príbeh dopadol celkom inak. Takže veľmi rada vám služby tejto upratovacej spoločnosti odporúčam. Pričom verím, že s jej výsledkami budete spokojní práve tak, ako naša rodina.

Related Posts

Tags

Share This

1 Comment

  1. Gabriela

    Taktiež sme plánovali využiť služby niektorej z upratovacích firiem no váhali sme. Teraz po prečítaní sme už viac odhodlaní.

Leave a Reply