Umývanie okien vo výškach už nemusí byť problémom. Výškové práce, čistenie zimných záhrad Bratislava

Čvn 29, 2017 by

Umývanie okien vo výškach už nemusí byť problémom. Výškové práce, čistenie zimných záhrad Bratislava

Umývanie okien Bratislava…

Nielen preto, že som žena, ale najmä kvôli dávnym zásadám som nedokázala pochopiť, prečo by mali do môjho bytu vstupovať cudzí ľudia, aby mi vyčistili okná. Jasné, naučila som sa to od mamy, a pokiaľ si pamätám, babička v tom nebola iná. Naozaj už veľa nevládala a život ju unavil, ale pokiaľ išlo o domáce práce, vyznávala len ruky, srdce a nasadenie domácej pani. Koniec-koncov, tento tradičný prístup presadzovala tiež väčšina žien v susedstve, ba aj mnoho mojich kolegýň, známych a priateľok. Domácnosť má byť na sto percent v réžii ženy, a je len na nej, ako si v nej všetko zorganizuje a zariadi. Nikto cudzí sem prístup nemá. Logicky sa to týkalo nielen kuchyne, ale i všetkých domácich prác. Napríklad umývania okien. Umývanie okien Bratislava.

Po prvý raz so ich čistila, keď som mala päť a s maminou pomocou som to svoje prvé okno vcelku zvládla. Pre šikovnú ženu, či muža, predsa nemôže byť pár špinavých okien problém, tým skôr, ak sú poruke vynikajúci chemickí pomocníci. Život je ale stále na postupe a po niekoľkých rokoch sa jeho súradnice pre mňa celkom zmenili. Vydala som sa, po čase stál náš vytúžený dom a prišli doň dve deti. Manžel si vysníval a postavil zimnú záhradu, takže domácnosť sa mi rozšírila i týmto smerom, tým skôr, že prvé roky som bola s deťmi doma. Povinností ale pribúdalo a čas sa každý deň tváril, že si musím vystačiť len s tým, čo mám.

kvalitné umývanie okien    profesionálne umývanie okien Bratislava

Manžel bol vel’ký dobrák…

Samozrejme, zopár vymožeností tu bolo. Napríklad centrálny vysávač, pomoc manžela alebo milá staršia pani, ktorá ostávala s deťmi vždy vtedy, keď som to potrebovala. Nestačilo to. Z času na čas mi na týždennom pomyslenom zozname povinností ostávala jedna, či dve úlohy nesplnené. Manžel bol veľký dobrák a usmiaty pohodár, a tak mávol nad mojim rečami rukou. Ja som ale mala sklony k perfekcionizmu, a tak ma to trápilo stále viac.

Robia to stovky žien…

V ktorýsi sobotňajší večer, vracajúc sa domov autom, som večnú tému domácnosti opäť otvorila. Muž si nechal trpezlivo píliť uši, počúval a mlčal. Po pár minútach ma ale prerušil, zišiel autom na krajnicu a vypol motor. Pozrel sa na mňa, chytil za ramená a pokojným hlasom povedal, aby som to už riešiť prestala. Treba si jednoducho objednať dobrú upratovaciu firmu a umývanie okien, čistenie kobercov alebo iné domáce práce, môžem pokojne prenechať profíkom. Robia to stovky žien, desiatky rodín a všetci sú spokojní. Nič neobvyklé a prevratné v tom nie.

za špinava okna si již nemusíte hanbiť     spol'ahlivé umývanie okien

Celú cestu domov som potom mlčala a premýšľala nad manželovými slovami. Akosi som sa nevedela zmieriť s faktom, že domácu prácu, ktorá je určená žene a matke, prenechám cudzím ľuďom a ešte im za ňu budem musieť platiť. Muž je ale veľmi pozorný a citlivý, takže sa k rozhovoru v aute znova vrátil. Zdôraznil, že by som sa mala oslobodiť od predsudkov starej mamy alebo matky a vyskúšať to, možno raz a naposledy, ako takáto pomoc profesionálov vyzerá, a čo sa dá od nej očakávať. On, ako môj muž, s búraním úloh v domácnoti nemá najmenší problém. Dokonca je už napätý a zvedavý ako tento krok dopadne.

Firma je údajne jedna z najlepších na trhu…

Aby svoje slová podporil zreteľným činom, položil predo mňa vizitku spoločnosti A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava. Firma je údajne jedna z najlepších na trhu a jej služby pre nás objednal iba včera. Chce nechať vyčistiť našu zimnú záhradu, keďže sa hlási jar a v lete sú iné povinnosti. Možno by stálo za úvahu zavolať im ešte teraz a dohodnúť si aj umytie okien na dome. Vzdala som to. Pomyslenie, že mám opäť stráviť sobotu s oknami, praním a žehlením, mi dokonale pokazilo make-up. Okná teda odovzdám do rúk upratovacej firmy a osudu.

umývanie okien aj vo výškach    ako bez námahy vyleštiť okno?

Zodvihla som telefón a skúsila šťastie. Firma A SERVIS mi výnimočne vyšla v ústrety a k zimnej záhrade pridala aj čistenie našich okien. Mimochodom, bola som milo prekvapená ich prístupom, ochotou a úsmevom, ktorý sa dal dokonca vycítiť i cez studený telefón. Človeka takéto chovanie vskutku poteší. Boli sme teda so spoločnosťou A SERVIS dohodnutí. Mne tak ostávalo spracovať tento nový zážitok a pripraviť sa na pomoc v mojej domácnosti, ktorú po prvý raz zrealizujú cudzí ľudia.

Práca im išla od ruky…

Sobota sa nakoniec – na šiesty pokus – v kalendári presadila a v dohodnutom čase sa pre našimi dverami objavili traja zamestnanci A SERVIS LIPKA. Sympatickí, slušní a dokonale pripravení na záplavu okien a skla. Krátko si prezreli zimnú záhradu, všetky okná domu, rozdelili si svoje miesta a dali sa do práce. Musím uznať, že žiadny nezvyčajný pocit typu – cudzí ľudia v domácnosti ma neobchádzal. Všetci traja páni pracovali sústredene, rýchlo a precízne. Ničím sa zbytočne nerozptyľovali, venovali sa len svojim oknám a bolo to vidieť. Práca im išla od ruky jedna radosť. Okná v dome mali hotové ako prvé a potom sa presnuli do zimnej záhrady.

Nedalo mi a išla som tie hotové okná aspoň jedným očkom skontrolovať. Niežeby som mala dôvod pracovníkom A SERVIS neveriť, ale ženská zvedavosť je nanič cnosť, tým skôr, keď ju vo mne mama aj stará mama nechali vyklíčiť. Bolo sa však na čo pozerať. Tie okná žiarili na každom centimetri. A nielen sklá, ktoré sa leskli viac, ako pod mojimi rukami. Umyté a krásne čisté boli tiež rámy aj parapety, a to i na tých najmenej dostupných miestach. Skvelý výsledok!

Bola som rada…

V nedeľu ráno, keď sa manžel zo zimnej záhrady vrátil do kuchyne, začal sám od seba rozprávať o tom, že je s prácou A SERVIS LIPKA veľmi spokojný. Dokonca zavtipkoval, že tak čisté sklá tam možno neboli ani vtedy, keď ich po prvý raz osadili do konštrukcie. Bola som rada, lebo niečo podobné sa dalo s kľudným svedomím povedať aj o oknách v dome. Nemala som ani tú najmenšiu príčinu, prácu tej trojice šikovných ľudí, akokoľvek spochybnovať alebo kritizovať. Iba som s radosťou v hlase dodala, že sa nám to podarilo.

Muž sa však na mňa pozrel a prečítal mi poslednú, nevyslovenú myšlienku. Podarilo sa, ale nie je to naposledy. Potom už nahlas zduplikoval, že zimnú záhradu by tak, či tak z rebríka poriadne nevyčistil, a okná v dome predsa nestoja za to, aby som z nich bola v strese. Nakoniec sa teda ukázalo, že nechať kvalifikovaným, slušným a zohratým ľuďom, aby nám pomohli s domácimi prácami, bolo správne a rozumné rozhodnutie.

Nikdy nás nesklamali…

Okná i zimná záhrada sa odvtedy stali miestom, kde sme pravidelne a raz za čas vídali zamestnancov spoločnosti A SERVIS LIPKA pri ich profesionálnej robote. O tom, že spokojnosť s ich odvedenou prácou ostala nemenná, asi veľmi hovoriť netreba. Môj postoj k téme cudzej pomoci vo vlastnej domácnosti som po tejto skúsenosti od základu prehodnotila. Dnes som vášnivou obhajkyňou tejto upratovacej služby a nedám na ňu dopustiť, samozrejme s dôležitou poznámkou. Pod vlastnú strechu si treba pustiť iba skutočných profesionálov a slušných ľudí, napríklad zamestnancov firmu A SERVIS LIPKA. Nikdy nás nesklamali a vždy po sebe zanechali skvelú robotu. Takže, ak si kliknete web stránku  sami zistíte, prečo vám ich služby rada odporúčam.

Related Posts

Tags

Share This

1 Comment

  1. Renatka

    Môžem potvrdiť. Firma i nám poskytla skutočne kvalitné služby a boli sme veľmi spokojní.

Leave a Reply