Nech robíme, čo robíme, plesne sa objavia. Je čas na LSG protiplesňový náter. Odstránenie plesní Spišská Nová Ves

Bře 28, 2018 by

Nech robíme, čo robíme, plesne sa objavia. Je čas na LSG protiplesňový náter. Odstránenie plesní Spišská Nová Ves

Plesne sú s nami v byte od nášho nasťahovania. Teda nie po celý čas, na jar, v lete a na jeseň máme pokoj, ale v zime sa objavia vždy. Tohto roku sme sa snažili pravidelne vetrať a kúriť. Chceli sme tak zabrániť vytvoreniu príjemného prostredia pre plesne. V obývačke sa nám to naozaj podarilo, pleseň sa celú zimu neukázala. Kameňom úrazu ale bola opäť obvodová stena v kuchyni.

Buď ja, alebo pleseň

Pleseň sa najskôr objavila v okolí okna, potom aj kúsok nad podlahou. A aj keď sme vetrali a vykurovali v miestnosti bola zas. A práve v kuchyni, v blízkosti potravín, tam, kde trávime veľa času pri varení.  Už som to nechcela ďalej znášať a napoly zo srandy som povedala manželovi, že buď pôjde z domu pleseň, alebo ja. Manžel si našťastie vybral odchod plesne.

Unikátny náter

Pustil sa do hľadania riešenia na vlastnú päsť, takže ani nemám prehľad, na aké možnosti narazil. Viem len, že zvíťazil LSG protiplesňový náter od firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstránenie plesní, machov, rias a húb. Manžel mi vysvetlil, že jde o náter, ktorého vlastnosti sú také unikátne, že zamedzia vzniku vlhkosti a tým sa zabráni mikrobionálnemu napadnutiu stien. Jeho ďalšou výhodou je to, že je zdravotne nezávadný, nemusíme sa tak báť jeho aplikácie v kuchyni a priameho styku s potravinami.

Koniec plesniam

Nápad sa mi páčil, pracovníkov firmy sme k nám pozvali. Bolo nám vysvetlené, že pleseň v našom byte môže byť spôsobovaná množstvom rastlín v miestnosti a vodnými parami vzniknutými pri varení, ale tiež nielen zlým zateplením domu. Pochopili sme, že vetranie a kúrenie by nám nemuselo nikdy pomôcť. Pracovníci sa najprv pustili do mechanického odstraňovania plesne, túto plochu potom dôkladne vydenzifikovali bezchlórovým prípravkem. O deň neskôr už nanášali LSG náter. Od tej doby sme sa s plesňou v byte už nestretli. A dúfame, že to tak zostane.

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply