Čištění skleníků, zimních zahrad, prosklených stěn. Mytí oken, čištění fasád ve výšce Ostrava

Bře 12, 2019 by

Čištění skleníků, zimních zahrad, prosklených stěn. Mytí oken, čištění fasád ve výšce Ostrava

Dlouho jsme si lámali hlavu nad tím, čím udělat naší babičce radost, když má oslavit tak významné jubileum jako je osmdesát let. Na svůj věk je naše babička velmi čilá a zvládá dělat kolem domu veškeré potřebné práce, až ji tu čilost sám závidím. Bydlí na vesnici, a jako jedna z mála chová zvířata, která byla ještě před několika desítkami let na českém venkově vidět zcela běžně.

Na jejím dvorku se prohání slepice a husy, má obrovskou králíkárnu asi s třiceti dospělými králíky a ve chlívku nikdy nechybí alespoň jeden pašík na výkrm. V tom ještě babička uklidí celý barák od podlahy až po pavučiny na stropě, a navíc má i menší zahrádku, kterou využívá na pěstování zeleniny a bylinek. Obdivuhodná to žena, ale na druhou stranu to byla dříve zcela normální věc. Děda se naopak stará o techniku, aby stroje fungovaly, jak mají a o teplo v kamnech.

Bylo…

Bylo těžké vymyslet něco, na co sama je krátká a co by jí udělalo opravdu velikou radost. Proto jsme se se sestrou dohodli, že jim vylíčíme místnosti. To nám samo o sobě přišlo jako chabý dar, pak jsme si ale vzpomněli, že babi dlouhou dobu mluvila o skleníku, který jí dělá starosti. Že už tam neproniká tolik světla jako dříve. Není se čemu divit, když jejich hospodářství mají v oblibě vlaštovky a rády se tam každoročně zdržují a vyvádí mladé. Její skleník je přitom na tak nešťastném místě, že jej hojně znečišťují svými výkaly.

Jasně, pak se není čemu divit, když tam občas nejde moc světla. Zvlášť pokud příliš nezaprší, jak tomu bylo u nich v loňském roce. Přišlo nám to tedy jako docela dobrý nápad objednat firmu, která se zabývá čištěním oken a prosklených ploch. Sami jsme se na to neodvážili, protože jsme ani nevěděli, jak ta skla máme pořádně vyčistit, když je k tomu tak špatný přístup. A řekněme si popravdě, když jsme viděli, v jakém ubohém stavu se ten skleník nachází, moc jsme se do té práce zrovna nehrnuli.

Zbývalo…

Zbývalo tedy objednat nějakou schopnou firmu, pro kterou nebude zhoršený přístup čištěných ploch žádným problémem. Po několika přehmatech jsem se na webu začetl do jedné konverzace, která se týkala firmy Okna, fasády Ostrava. Popravdě řečeno, byl jsem nadšen ze všech těch pozitivních příspěvků a když jsem si našel jejich internetové stránky, byl jsem si už jist, že je kontaktuji. Mile mě překvapili, že svolili přijet na venkov, tedy vzít drobnější zakázku mimo Brno, a navíc o víkendu.

Na skleník přijeli kompletně vybaveni a počínali si velmi zručně. Použili žebříky a teleskopické tyče, které bravurně ovládali. Bylo vidět, že čištění hůře dostupných míst je u nich zcela běžná věc. Dozvěděli jsme se například, že disponují i montážními plošinami a horolezeckým vybavení. Pracovníci dokonce skládají speciální zkoušky pro práci ve výškách. Byly jsme z jejich návštěvy nadšení, a zejména pak babička, která to pak oplakala. Nemohla uvěřit, že skla v jejím starém skleníku vypadají pomalu lépe než v domě. Tak příště si LIPKU zavoláme zas! A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply